Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
20.08.2010 18:22 - Съборите на България
Автор: balkan1 Категория: Забавление   
Прочетен: 29340 Коментари: 1 Гласове:
2

Последна промяна: 04.02.2013 17:52


 

Февруари:
26-28 февруари – град Ямбол, Маскарадният фестивал „Кукерландия” 2010
28 февруари - с. Ситово, обл. Силистра, Общински конкурс за кукерска маска

Март:
март - Стара Загора - Фестивал на маскарадните игри
март - Община Лесичово, Джумалов ден (Дервишовден)
01 март - с. Широка лъка, Международни маскарадни игри „Песпонеделник”
20 март - с. Ковачевци, 6-ти пролетен карнавал ”Долината на маските”
27 март - Димитровград, Регионален празник „Нека бъдем заедно на Лазаровден”
27 март - Харманли, Фестивал на автентичния фолклор „500 години народни обичаи в Харманли”
27 март - с. Първомайци, XXI Общински фолклорен празник “Първомайци 2010”
28 март – 04 април - Димитровград, „От Цветница до Великден”
28 март - с. Нова махала, Регионален фолклорен празник „Цветница”

Април:
април - с. Каран Върбовка, Област Русе, Фолклорен събор „Жива вода”
април - Сандански, II Фестивал на художествените занаяти
април - Елин Пелин, Регионален фестивал „Пролетни празници у Шопско”
април - Костинброд, Фестивал на песенното и танцово изкуство „Шопска броеница”
05 април - с. Еленово, XV Великденски събор и конкурс „Минчо Недялков”
06 април - с. Пещера, Фолклорен фестивал на сватовската песен
15-17 април - с. Гърмен, Първи международен фолклорен фестивал „Да пеем и танцуваме заедно”
22-25 април - Нови пазар, IX Национален конкурс за акордеонисти с международно участие „Танцуващи клавиши”
23 април – Враца, IV Фолклорен събор „Пръски от извора”
29 април – 01 май – Враца, V Международен фолклорен фестивал „Врачанска пролет”
30 април - 02 май - Община Кубрат, Международен фолклорен фестивал „Божурите”

Май:
май – Враца, Национален преглед на фолклорните ансамбли и танцови състави
май - с. Жельо войвода, Регионален фолклорен събор „На събор край Тунджа”
май - Нови пазар, VIII Национален конкурс за гайдари и инструментални камерни състави „Вълшебни ритми”
май - с. Калипетрово, VII Конкурс за млади добруджански народни изпълнители „Васила Вълчева”
май - Стралджа, Събор на народното творчество “Мараш пее”
май - Сандански, V Юбилеен международен фолклорен фестивал „С песните на сестри Бисерови”
май – Кърджали, II Национален етнофестивал „Кърджали – столица на толерантността”
май - Павликени, XIV Общински фолклорен фестивал „Павликени 2010”
май - Поморие, Национален тракийски фолклорен събор „Гергьовден”
май - с. Енево, Фолклорен събор „Еньовски ритми”
01 май - Община Суворово, Празник на фолклорното изкуство „Като жива вода”
01 май - с. Първомай, Общински събор на народното творчество „Южен гердан”
02 май – м. „Св. Атанасий”, Фолклорен празник „Гласове и ритми от Тракия”
03 - 04 май - Петрич, IX Национален фолклорен фестивал „Южни слънца”
03 - 26 май - Велико Търново, Фолклорен събор „Балканфолк”
04 май - Неделино, IX Национален фолклорен фестивал на двугласното пеене и народна песен с международно участие
06 май - с. Горски извор, Регионален фолклорен събор „Заедно на Гергьовден”
06 май - с. Дебово, Фолклорен събор „Живи въглени”
06 май - с. Сейдол, Събор-надпяване в местостта Тюлбето
08 май - с. Очин дол, Комплекс Дядо Йоцо, Национален събор за автентичен фолклор
10 – 12 май – Монтана, ХІІ празници на духовите оркестри
22 – 27 май – Монтана, V Международен фолклорен фестивал
14 - 16 май - Каварна, Общобългарски фолклорен събор „С България в сърцето”
14 - 16 май - Костандово, Национален фолклорен фестивал „Костандово 2010”
15 май - с. Скутаре, II Национален събор надсвирване на млади тракийски оркестри на народна музика
15 май - ИАР „Сборяново”, Исперих, Традиционен събор на турския фолклор в местността „Демир баба теке”
15 май – Ямбол, VIII Национален конкурс на непрофесионалните певчески състави за обработен фолклор на името на Маестро Стоян Гагов
15 май - с. Флорентин, V Фолклорен събор
15 - 16 май – Хасково, 45-ти Национален събор на народното творчество „Китна Тракия пее и танцува”
15 - 16 май - м. „Хайдушко кладенче”, Община Гълъбово, XIX Национален фолклорен фестивал-конкурс „Янко Петров” за гъдулари, танцови състави и самодейни фолклорни групи
17 - 25 май - Банско, Празници на банската традиция
20 май - с. Крепост, XI Национален фолклорен събор „Читалищата – храм на българския дух”
21 - 23 май - Община Златоград, Фолклорен събор на връх Костадин и параклис „Св. Константин и Елена”
22 - 23 май - Драгоман, Международен фолклорен фестивал „Нишавски хоровод
22 - 23 май - с. Струмяни, Национален фестивал с международно участие „Зурна фест”
22 - 27 май – Монтана, Международен фолклорен фестивал – Монтана 2010
23 - 26 май – Ловеч, XV Младежки балкански фолклорен фестивал „Нека бъдем приятели”
23 май - Димитровград, Фестивал „Черноконево пее и танцува”
24 май - Ямбол, Фолклорно шоу „Който може, го може…”
24 - 25 май - Банско, Фолклорен фестивал за автентични песни „Между три планини”
28-29 май - Средец, XVIII Национален странджанско тракийски събор „Фолклорен венец – Божура”
29 май - Вълчедръм, Фолклорен фестивал „Златия пее и танцува”
29 май - Казанлък, Национално надиграване „Тъпан бие, хоро се вие”
29 май - с. Ковачевци, Общински фолклорен празник „Вучански камък”
29 май - Община Нови пазар, Регионален фолклорен събор „Станата пее”
29 - 30 май - Камено, Общински фолклорни празници „Камено 2010”
30 май - с. Голямо Асеново, IV Традиционен събор на земята и плодородието
30 - 31 май - Костенец, II Национален събор „Вдигна се сватба голема”
29 - 30 май - с. Обединение, Национален събор надпяване “Авлига пее”

Юни:
юни - Твърдица, Празник на балканските градове „Балканът пее и разказва”
юни - Община Тополовград, Традиционен народен събор „Света Троица” с участие на групи за автентичен фолклор от Югоизточна България
юни - с. Ореш, VII Национален фолклорен събор на католическите общности в България
юни – Пазарджик, III Международен фолклорен фестивал
юни - с. Терзийско, Троян, Ден на грънчаря
юни - с. Янтра, IV Общински фолклорен празник “От извора 2010”
юни - с. Гарван, Дунавски фолклорен празник
03 юни - с. Българи, Празник на с. Българи. Нестинарски игри
04 - 06 юни - Свиленград, Международен фолклорен фестивал „Песни и танци без граници”
05 юни - Сунгурларе, Общински фолклорен празник „Долината на лозите пее и танцува”
05 юни - с. Кайнарджа, Фолклорен събор „Край чешмата – под върбата”
05 юни - с. Кортен, II Преглед на многогласните хорове и групи за народно пеене
07 - 13 юни - Белоградчик, Фолклорен фестивал „От Тимок до Искър – по стъпките на траките”
11 юни – Силистра, Регионален преглед за индивидуални изпълнители на добруджански фолклор „Славеи на Добруджа”
12 юни - с. Роза, Национален конкурс „С песните на Бинка Добрева”
13 юни – Русе, 41-ви Фолклорен фестивал „Златната гъдулка”
19 юни - с. Странско, VI Тракийски жътварски събор
19 юни - с. Чупрене, Турлашки фолклорен събор „Када кум прасе и ти вречу”
22 - 28 юни - Добрич, КК „Албена”, Х Международен младежки фестивал конкурс „Фолклор без граници”
22 - 24 юни – Кюстендил, Международен фолклорен фестивал „Сребърна пафта”
23 юни-01 юли - Приморско, IV Младежки фолклорен фестивал „Черно море”
25 - 27 юни - Брезник, Граовски фолклорен събор „Видовден 2010”
25 - 27 юни – Смолян, XVI Международни младежки фолклорни празници „Орфееви празници”
25 - 27 юни - с. Столетово, Фолклорен фестивал “Столетово пее”
26 юни - с. Дебрене, Фолклорен събор „Песни и танци от слънчева Добруджа”
26 юни - с. Кръвеник, Фолклорен събор „Бабан”
26 юни - Велики Преслав, Общински фолклорен събор „Петровска китка”
27 - 28 юни - с. Извор, Международен фолклорен събор „Жива вода”
28 юни - с. Василовци, Фолклорен събор „Багачина пее и танцува”
юни – август - Община Приморско, IV Международен фолклорен фестивал „Балкан фолк фест”

Юли:
юли - м. Карандила, Традиционен фолклорен събор на каракачаните
юли - Трявна, Международен фолклорен фестивал
юли - Община Кърджали, Балкански фестивал на турския фолклор
юли - Бобов дол, VI Международен фолклорен фестивал „Сребърна пафта”
юли - с. Рибарица, Национален фестивал на народната носия и обичай
01 - 04 юли - Раднево, V Фестивал на сватбарските оркестри „С песните на Динка Русева”
03 юли – Видин, VI събор за автентичен фолклор „Дунавски ритми”
03 юли - с. Кладница, III Регионален фолклорен фестивал „Витошко”
03 - 05 юли – Кюстендил, IV Международен фолклорен фестивал „Пауталия”
10 - 11 юли - Перник, Регионален фолклорен събор
12 юли - м. „Голеш”, Кюстендил, Международен събор „Краище 2010”
12 - 18 юли - м. „Кадъ боаз”, Международен събор на пограничните райони
31 юни – 01 август - м. „Предела” XII Събор на народното творчество „Пирин пее 2010”
20 юли - Велико Търново, XIII Международен фолклорен фестивал – Велико Търново 2010
22 - 24 юли - Община Разград, Фестивал на народните традиции и художествени занаяти
24 - 25 юли - Априлци, Х Фолклорен събор „Искри от миналото”
29 юли – 01 август - с. Дорково, XII Международен фестивал за автентичен фолклор „Дорково 2010”
юли – август – Пловдив, Международен фолклорен фестивал

Август:
август - с. Горно Новково, Национален фолклорен събор „И си носим песента”
август - м. „Хайдушка поляна”, Общотвръдишки събор „Хайдушка поляна”
август - Видин, Международен фолклорен фестивал на влашката румънска песен и танц
август - Видин, Фолклорен фестивал „Шарена сол”
август - с. Кацелово, „Хърцоите – обичани обичаи”
август - с. Жеравна, Фестивал на народните носии и умения
август - Стара Загора, Национален тракийски събор „Богородична стъпка”
август - Варна, Международен фолклорен фестивал Варна 2010
август - с. Невестино, Фолклорен фестивал „Струма пее”
август - Трявна, Фолклорен събор „Капитан Дядо Никола”
август - м. „Предела”, Събор на народното творчество „Пирин пее”
август - Бургас, Международен фолклорен фестивал
август - Община Руен, Обичай „Джамал”
01 август - с. Ясно поле, Международен фолклорен фестивал “На гости в с. Ясно поле”
01 - 02 август - с. Гела, Международно гайдарско надсвирване
06 - 08 август - Копривщица, Х Национален събор на народното творчество
07 - 08 август - с. Голица, XI Народен събор за певци и свирачи „Гермето”
07 август - м. „Атолука”, Традиционен събор надпяване
07 - 08 август - м. „Текето”, Фолклорен събор „Текето”
14 август - м. „Бабу”, Ружинци, Общински фолклорен събор „Среща на три поколения”
18 август - к. с. Паничище, Международен фолклорен празник
21 - 22 август - КС „Камчия”, Фолклорен събор „Камчия пее и танцува”
22 август - с. Крум, V Регионален фолклорен фестивал на плодородието
23 - 29 август - Община Две могили, Фолклорен събор „Орлова чука”
28 - 29 август - Генерал Тошево, XV Добруджански фолклорен събор „Богородица”
28 август - с. Жеравино, Международен събор „Краище 2010”
28 - 30 август - Царево, Международен фолклорен фестивал „Нестия”
30 август - Ботевград, Традиционен народен събор „Боженишки урвич”

Септември:
септември - с. Стамболово, Фестивал „Гласове и ритми от Стамболово”
септември - с. Стамболово, Х Национална среща на инструменталните групи
септември – Пловдив, Международна фолклорна среща “Земя, наречена България”
септември - с. Иширково, V Фолклорен събор на самодейните колективи от Североизточна България „Иширково пее и танцува”
септември - Берковица, Международен фолклорен фестивал „Балканът пее и танцува”
01 - 10 септември - Приморско, IV Черноморски събор „Евро Фолк”
02 - 05 септември - Раднево, XII Международен фолклорен фестивал „Раднево 2010”
03 - 05 септември - „Етър”, Габрово, VIII Международен панаир на народните занаяти
04 септември - с. Труд, VIII Национален събор за автентичен фолклор “От извора”
04 - 05 септември - Батак, Традиционен събор за изворен фолклор „Надпяването”
05 - 06 септември - Борово, Русе, Фолклорен фестивал „От Дунав до Балкана”
06 септември - с. Горско Сливово, Събор на Деветашкото плато „Девет песни от извора”
22 септември - Тервел, Регионален добруджански събор „Тервел”
18 - 19 септември - Лом, Фолклорен фестивал с участието на танцови формации от побратимени на Лом градове, от Гърция, Румъния, Сърбия, Македония
20 - 22 септември - Златоград, Делюви празници
22 септември - с. Ценово, Фолклорен фестивал „Ценово пее и танцува”
25 септември - Гурково, Фестивал „Песните на Билчин юнак през вековете”

Октомври:
октомври - с. Микрево, Международен фолклорен фестивал „Малешево пее и танцува”
октомври - с. Макреш, Регионален събор „Пее ми се, играе ми се”
01 октомври - Симеоновград, VI Фолклорен събор „Златна есен в Симеоновград”
15 октомври - с. Селановци, Фестивал на народното творчество „Кукурузени усмивки”
30 октомври – Габрово, III Регионален музикално-фолклорен конкурс „Златен славей”
30 октомври - Сунгурларе, IV Национален фолклорен конкурс за изпълнители на тамбура „Руско Стефанов”

Ноември:
01 ноември – Търговище, VI Национална фолклорна среща „Мост между поколенията”
06 - 07 ноември - Ветово, Русе, Традиционен събор „Ветово 2010”

Декември:
декември – Видин, Фолклорен събор „Бъдник”
декември - Стралджа, Общински празник на коледната песен
18 декември – Силистра, XIV Фестивал на коледарските групи „Коледарско надпяване 2010”
23 декември - Павел баня, Фестивал на коледарите
25 декември - Ямбол , Национален коледарски празник
26 декември - с. Мечкарево, Фолклорен събор „Зимни празници”
http://forum.chanove.com/index.php?topic=309.0%3Bwap2
...........................................................................................................
```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
http://www.festival359.com/




Гласувай:
2
0



Следващ постинг
Предишен постинг

1. анонимен - Оше една Чудесна Тема. . . . . . Какъв ...
28.08.2010 12:14
Оше една Чудесна Тема...... Какъв дълъг календар, а какво ли ще се получи ако започне да се Отразява. Толкова много национални телевизии имаме веч.... и радиа - от български по - български. Но подмяната и тук е започнала отдавна - днес хората казват да потанцуваме хоро, а не разбират най - важното - Хорото се Играе.....
Поздрави!
цитирай
Вашето мнение
За да оставите коментар, моля влезте с вашето потребителско име и парола.
Търсене

За този блог
Автор: balkan1
Категория: Политика
Прочетен: 1595121
Постинги: 514
Коментари: 282
Гласове: 1079
Календар
«  Септември, 2017  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930